z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Ocalić od zapomnienia – V Przegląd Pieśni Patriotycznej dla przedszkoli z Gminy Mszany Dolna

07/06/2024, dodał: Maciej Liberda czytano: 277 razy
6 czerwca 2024 r. w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej zorgani-zowany został po sześcioletniej przerwie V Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej dla przedszkoli z Gminy Mszana Dolna.

Honorowy Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Mszana Dolna –  pan Mirosław Cichorz, który zaszczycił nas swoją obecnością. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli również ks. proboszcz Marian Bański i radny Gminy Mszana Dolna, pan Adrian Grzędziak.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych Gości przez panią dyrektor Małgorzatę Dawiec, która zaznaczyła, jak ważne jest rozwijanie poczucia tożsamości narodowej już od najmłodszych lat. Z kolei Pan Wójt podkreślił, jak istotne jest, aby ocalić od zapomnienia pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom w ważnych wydarzeniach historycznych.

Przedszkolaki śpiewająco przedstawiły trudne dzieje naszej dużej i małej Ojczyzny. Dzieci wykazały się ogromnym talentem i zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności artystycznych. Wszyscy Goście byli pod wrażeniem zdolności wokalnych przedszkolaków. Jest to dowód na to, że warto w przyszłości organizować kolejne edycje tego przedsięwzięcia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, przegląd nie był formą konkursu - nie przyznawano miejsc. Dlatego każda z grup na zakończenie otrzymała pamiątkowe dyplomy, książki i upominki, a następnie dzieci wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

W tym roku swoją obecnością zaszczyciły nas grupy przedszkolaków reprezentujące następujące szkoły:

1)  Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej,

2)  Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce,

3)  Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej,

4)  Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu,

5)  Szkoła Podstawowa w Łętowem,

6)  Zespół Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, za życzliwość i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Ogromne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie małych artystów oraz za chęć udziału w piątej edycji przeglądu. Dziękujemy! Do zobaczenia!

red. Ewelina Płachczyńska-Struś

fot. E. Flig, T. Trybus, M. Malarz, E. Płachczyńska-Struś